Jednorázová sleva na dani v souvislosti s EET

 

Jednorázová sleva na dani až ve výši 5 000 Kčje určena na výdaje spojené s pořízením a provozem elektronické evidence tržeb (EET). Konkrétní výdaje není nutné prokazovat.(například dokladem o zakoupení pokladny) – stačí, že podnikatel ve zdaňovacím období poprvé zaevidoval tržbu spadající do EET. Tuto slevu je možné uplatnit jen za rok, ve kterém podnikatel poprvé povinně zaevidoval tržbu podle zákona o EET. Tato sleva je ale omezena kladným rozdílem mezi 15 % dílčího základu daně ze samostatné činnosti (dle § 7)

 

Oficiální podmínka pro uplatnění mimořádné EET slevy na dani z příjmu až do 5000 korun lze uplatnit nejvýše do částky kladného rozdílu mezi 15% dílčího základu daně ze samostatné činnosti a základní slevy na poplatníka.

Sleva se týká pouze fyzických osob, právnických se netýká.

 

Příklad, co znamená kladný rozdíl:

 

Hodnota daně z příjmu (ta je rovna 15% ze základu daně) a základní slevu na poplatníka, která v roce 2017 je 24 840 Kč. Nás zajímá kladný rozdíl mezi těmito částkami. Pokud bude vaše výsledná daň z příjmu 28 000 Kč, budete moci uplatnit slevu maximálně 3160 Kč. Zároveň platí,že nemůžete jít do mínusu v případě, že vypočtená hodnota daně z příjmu je nižší než základní sleva a vznikl by tak záporný rozdíl.

 

 

divider velky

KONTAKTUJTE NÁS

Účetnctví

FINEXA, s.r.o.cont

Heřmánková 9

620 00, Brno

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontaktní osoby:

Ing. Jana Dašková

Mobil: +420 602 942 585

Kontaktujte nás

Telefon: 602 942 585

Email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
Web : www.ucetnictvi-finexa.cz